top of page
Zavodna_3.jpg

Jak to celé začalo...

Knihy upoutávaly moji pozornost již od útlého dětství.

Přátel, v podobě knížek, jsem měla opravdu mnoho a

mám-li se přiznat, dodnes několik z nich schraňuji jako

oko v hlavě, neustále se k nim vracím a jsou mi nade vše...

 

Ovšem nezůstala jsem pouze u obdivování knížek z dětství. Dnes také sama píši beletrii, ale vyzkoušela jsem si i ilustrování knih, grafické návrhy knižních obálek, a také technickou přípravu rukopisu před samotným vydáním. Prožívala jsem nesmírnou radost, když jsem poprvé držela v rukách moji první tištěnou knihu, a tuto radost jsem se rozhodla předávat dál.

 

Začalo to zvolna a nenápadně... Nejednou jsem totiž pomáhala kamarádkám při psaní jejich prvních rukopisů, a když už byl konečně některý z nich na světě, provázela jsem je celým procesem, od zpracování textu, zadávání pravopisných i stylistických korektur, přípravy k tisku, až po samotné zadání objednávky tiskárně. Postupem času jsem ve svém vlastním psaní začala vidět mé začátečnické chyby, uviděla jsem možnosti, že se s textem dá pracovat mnoha různými způsoby a hledala jsem si sama ten svůj vlastní, který neustále zdokonaluji... 

 

Kdykoliv jsem dopsala některý ze svých příběhů, cítila jsem pokaždé klid a veliké uvolnění, jako kdyby ze mě spadl velký balvan starostí. Jak jsem postupem času zjišťovala, nebyla jsem jediná, kdo zažíval podobné pocity. Dokonce i na slavné spisovatele, jakými byl například můj oblíbený Ota Pavel, působila jejich tvorba jako lék a balzám na duši zároveň. 

Psaní totiž nabízí možnost vypsat se ze svých pocitů a tíživých emocí, ať už prostřednictvím fiktivních postav v příbězích, tak i čistě skrze pravdivé popsání všeho, co naši mysli trápí. A tak se zrodila myšlenka vyučovat Writingtherapy, jinými slovy terapii psaním, která se především v zahraničí těší velké oblibě. 

 

Několikrát jsem také zavítala do škol a gymnázií, kde jsem se studenty besedovala o knihách a vůbec o všem, co se k mé tvorbě váže. Setkávání se studenty a vůbec se všemi lidmi, kteří mají chuť psát, mne neskutečně naplňovalo a já se po několika letech psaní rozhodla, že založím tyto webové stránky a budu své zkušenosti předávat dál. Chtěla bych pomoci každému, kdo zatouží držet v ruce svou vlastní knížku a mít radost z toho, že na svět přišlo další pozoruhodné dílko. 

 

Mimo psaní se snažím i nadále vzdělávat, a tak jsem dnes studentkou Kurzu tvůrčího psaní a scenáristiky paní Markéty Dočekalové.

 

Pokud vás tedy mé řádky oslovily, prosím navštivte i další podsložky kategorie "Mé služby" a neváhejte se zeptat na cokoliv, co vás ohledně psaní zajímá :)

Napište mi:

ukazka_1_edited.jpg
bottom of page